Přerov nad Labem

Obecní knihovna

Obec Přerov nad Labem je zřizovatelem Obecní knihovny v Přerově nad Labem. Knihovna je organizační složkou obce, nemá právní subjektivitu. Knihovna není samostatnou účetní jednotkou. Knihovna je cílem podpory od Středočeského kraje poskytované příjemci formou regionálních funkcí.

Obecní knihovna sídlí v 1.patře budovy č.p.423 přímo proti Přerovskému zámku, vedle rybníka. Budovu sdílí s místními hasiči.

V  knihovně je v době otevíracích hodin přístupný počítač s veřejně dostupným přístupem k informacím – internetu. Tato služba je nabízena zdarma a s její pomocí si můžete vyhledat různé informace nebo přečíst své e-maily.

Knihovna je pravidelně otevřena v těchto dnech:

PONDĚLÍ    9:00 – 11:30 
ČTVRTEK   17:00 – 19:00  

Nepravidelně pak 1x v měsíci, ale vždy v sobotu, nabízí knihovna možnost návštěvy i pro ty čtenáře a zájemce, kteří to v uvedené všední dny nestihnou. Informaci o  sobotním termínu naleznete vždy na vstupních dveřích do budovy, kde knihovna sídlí, a na nástěnce u vchodu do samoobsluhy v centru obce.

             Těšíme se na Vaši návštěvu a rády Vám pomůžeme s výběrem knižních titulů.

Taktéž se s Vámi rádi podělíme o inspirace na facebookových stránkách knihovnyKnihovna PřerovnLabem  

Knihovna plánuje:

Besedu na téma „Ztracená ves v Kerském lese“ …. s panem Kořánem – termín bude upřesněn

 

Knihovna informuje:

… že v prostorách knihovny během roku 2017 proběhly 3 besedy na různá témata:

v dubnu jsme si přiblížili osobnost sv.Vojtěcha, přerovského patrona a na podzim jsme navázali  s tématem “ Jak to bylo s Václavem a ostatními českými svatými“. Obě besedy  s panem farářem Uličným následovala říjnová beseda na téma „Jak se skanzen do Přerova dostal a jak to s ním je dnes“ s ředitelem Polabského muzea panem Vinduškou, kde jsme v diskusi rozšířili i na to jak to je s tradicemi a jak je dodržujme dnes my.

…. že mezitím v posledních letech zorganizovala další 3 ročníky Knižního bazaru a určitě se můžete těšit na další, který pro Vás zajisté zase připravíme

…. že v nových prostorách kam byla z Obecního úřadu vystěhována se dobře zabydlela a díky většímu prostoru tak mohla začít s pořádáním besed a povídáním s různými hosty a taktéž v této činnosti bude pokračovat

…. že společně s přerovskou Základní školou již tradičně pořádají každoročně besedy pro naše školáky, aby tištěné knihy neupadli tak docela v zapomnění

—————————————————————-

Na třetí červnovou neděli plánujeme již 2.ročník Knižního bazaru s podtitulem „Na prázdniny a dovolenou, odjedeš jedině s novou starou knihou“ a tímto si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě. V neděli 15.června 2014 tak bude v zahradě Obecního úřadu připravena pro příchozí nabídka vyřazených knih a další doprovodný program. V tento den bude zpřístupněna i naše Obecní knihovna  široké veřejnosti  pro seznámení se i pro případnou registraci nových čtenářů.

—————————————————————–

V rámci březnového měsíce čtenářů byl v knihovně připraven  na sobotu 22. března 2014 doprovodný program. Dopoledne si příchozí děti a rodiče zpestřili  Hledáním Ferdy mravence. Kde čtenářské, malířské i jiné dovednosti malým i velkým čtenářům připomněli 115. výročí narození Ondřeje Sekory. Hlavním bodem programu bylo odpolední předání ocenění nejpilnějším čtenářům naší knihovny za rok 2013. Velice si ceníme, že všichni ocenění do knihovny dorazili. Ocenění a dík patří všem našim pravidelným čtenářům. Následovalo příjemné posezení s příchozími a společným povídáním o knihách a autorech. Děkujeme všem, kteří se připravených aktivit v knihovně zúčastnili a těšíme se na společné setkání na některé další akci pořádané knihovnou.

——————–

Všem příznivcům knih velice děkujeme za účast na 1. Knižním bazaru s podtitulem „Na prázdniny a dovolenou, odjedeš jedině s novou starou knihou“, který proběhl před prázdninami – v sobotu 15.června 2013. Do prostor zahrady Obecního úřadu dorazila velká spousta malých i velkých příznivců knih, kteří svým dobrovolným příspěvkem za knihy, které si vybrali mezi těmi vyřazenými, podpořili naši knihovnu. Knihovna tak získala celkem 4.310,- Kč za které nadělí svým čtenářům do knihovny nové knihy pod stromeček.

Ještě jednou všem, kteří se zúčastnili a přispěli velice děkujeme.

Zde několik fotografií z průběhu akce:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PETICE – ZÁCHRANA ZÁMKU

Obecní úřad informuje

V sobotu 22.12. od 14:00 hodin si pak můžete přijít užít do Skanzenu herecké představení cesty do Betléma a připomenout si tak příběh Zrození.

Adventní koncert přerovské Dykyty si můžete užít v pátek 21.12. od 19:00 hodin v KD v sousedních Čelákovicích. Vstupenky je možné zakoupit již nyní.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu obce proběhne v neděli 02.12. v pozdním odpoledni. Slavnostnímu rozsvícení bude předcházet malé hudební adventně laděné vystoupení.  Zveme všechny spoluobčany na přátelské předvánoční setkání.

Již na konci listopadu v pátek 30.11. od 17:00 vypukne v přerovské škole tradiční školní vánoční jarmark. S touto akcí je spojeno i slavnostní rozsvícení školního vánočního stromu. Zváni jsou nejen rodiče a prarodiče.

Naši dobrovolní hasiči organizují již tradiční akci spojenou s přerovským posvícením. V sobotu 10.11. si tak můžete užít posvícenského sobotního oběda a večer i hudební produkce na posvícenské zábavě. 

Sobota 3.11. je zaměřena na úklid. Zbavit se můžete překážejícího elektroodpadu, nebezpečného odpadu a pneumatik. Více informací zde.

Od 2. do 12.11. budou pracovníci ČEZ Distribuce provádět na území obce odečty elektroměrů. ČEZ Distribuce o této akci informuje podrobněji zde.

Na pátek 9.11. jsou zváni nejen zájemci z řad myslivců a milovníků hudby na Svatohubertskou troubenou mši. Program začíná v 13:15 odjezdem autobusu od Výstaviště v Lysé nad Labem.

V sobotu 28.10. od 10:00 proběhne pietní akt k uctění památky padlých v 1.světové válce a vzniku ČSR u pomníku vedle autobusové zastávky.

Sobota 27.10. od 18:00 sraz všech malých i velkých milovníků Halloweenu v areálu Zámecké, kde na děti čeká strašidelný program. Po setmění vyrazí do ulic Přerova lampionový průvod.

Čtvrtek 25.10. od 17:00 v Základní škole připomenou žáci 100 let založení ČSR. Po ukončení programu zasadí strom republiky. Vítáni jsou nejen rodiče dětí.

Sobota 15.9. od 10:00 budou v areálu Skanzenu probíhat již tradiční historické a radostně folklórní Přerovské dožínkové slavnosti

Sobota 8.9. od 12:30 proběhne sportovně zábavný program k připomínce 100 let založení Sokola v naší obci. Zváni jsou všichni sportovci aktivní i zasloužilí a všechni ostatní přijďte fandit!

Sobota 23.6. bude ve znamení běhu. Již tradiční předprázdninová sportovně laděná akce pro celou rodinu na Vás čeká v areálu fotbalového hřiště, kde bude od 9:00 hodin probíhat registrace jednotlivých závodníků i celých rodinných týmů. Neváhejte a vyražte na BĚH DO PRÁZDNIN.

V sobotu 9.6. se Přerov nad Labem zapojí do akce Mezinárodní den archivů s mottem:  Archiv – křižovatka mezi minulostí a přítomností. Díky tomu budou po celý den ve Skanzenu prezentovány aktivity archivářů a vybrané dokumenty vztahující se k historii Přerova. V 11:00 a ve 14:00 hodin proběhnou dvě různé doprovodné přednášky. Více informací zde. 

Neděle 3.6. bude věnována českému i zahraničnímu folklóru. Polabská vonička začíná v areálu skanzenu od 13:00 hodin. Přijďte si vychutnat tóny písniček, které představí folklórní soubory z Čech i Maďarska ve stylovém prostředí.

V sobotu 2.6. od 14:30 proběhne v areálu Skanzenu  slavnostní koncert k 100. výročí založení republiky. Přijďte si vyslechnout tóny hudby, která je vybrána právě pro tuto významnou událost. V podvečer pak v areálu Skanzenu proběhne program Muzejní noci. Také na tuto akci srdečně zveme malé i velké.

V pátek 1.6. od 16:00 proběhne tradiční Dětský den v areálu lesoparku „u Babince“. Zváni jsou děti i jejich doprovod. 

pondělí 30.4. od 16:00 proběhne tradiční akce pro děti Běh pohádkovým lesem, na kterou všechny děti libovolného věku i jejich doprovod srdečně zvou „Maminky dětem“. Sraz v lese pod „Skanzenem“.

Ve čtvrtek 26.4. od 17:30 hodin si můžete vyslechnout představení žáků naší školy v rámci Přerovského hudebního jara. Zveme všechny příznivce hudby i našich školáků.

Aktuální informace z římskokatolické farnosti: letos nebude realizována pouť kapličce sv. Vojtěcha.  Mše sv.s nedělní platností bude v místním kostele sloužena v sobotu od 18:30 hod.

Obecní úřad upozorňuje, že možnost podání přihlášky do výběrového řízení na referenta OÚ – zástup MD končí 2.4.2018

12.března večer od 19:00 hodin jsou všichni občané zváni na schůzku se zástupci VAK Nymburk a se zástupci zhotovitele výstavby přípojek, kde budou podány aktuální informace o postupu prací a nutných aktivitách potřebných ze strany občanů tak, aby následné práce na budování přípojek probíhaly plynule a s minimem komplikací. 

8.března od 19:00 se uskuteční ve školní jídelně Veřejné zasedání zastupitelstva obce 

10.března večer pak  v restauraci Na růžku od 20:00 proběhne Maškarní zábava pro rodiče a ostatní dospěláky. Také zde jsou masky srdečně vítány, ostatní bez masek si připlatí na vstupném.

10.března je nejprve odpoledne od 15:00 hodin  Maškarní pro naše nejmenší spoluobčany – všechny děti jsou srdečně zvány na zábavný program a hlavně nezapomeňte, že nejzajímavější masky budou oceněny!

24. února večer v restauraci Na růžku od 19:00 proběhne pod taktovkou Dykyty Muzikantský bál. Lístky z předprodeje zmizely velmi rychle.

24. února od 9:00 hodin bude obcí procházet Masopustní průvod s maškarami, maskami a hudbou. Do průvodu se můžete připojit kdykoliv do odpoledních hodin –  po dobu, co průvod bude procházet obcí. Na poledne mají masky plánovánu pauzu na oběd. Pak budou pokračovat v další části obce. 

7. února večer v restauraci Na růžku od 18:00 proběhne valná hromada Honební společnosti Přerov nad Labem. Program jednání naleznete zde.

Aktualizovaný Kalendář odvozu odpadů 2018 naleznete zde.

Výsledek volby prezidenta dle odevzdaných hlasů v Přerově nad Labem připojujeme zde.

27. ledna večer v restauraci Na růžku můžete tančit v rytmu hudby na Hasičském plese. Srdečně zvou členové místního hasičského sdružení.  

26. a 27. ledna bude na Obecním úřadu probíhat 2.kolo volby prezidenta České republiky.

Volba prezidenta České republiky se koná v pátek dne 12. ledna 2018 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a v sobotu dne 13 ledna 2018 od 8:00 do 14:00 hodin na Obecním úřadu, kde bude volební místnost pro Obec Přerov nad Labem.

 
25.12.  v kostele sv.Vojtěcha zazněly koledy v podání přerovských dětí. Zešeřelý prostor kostelní lodi dal vyniknout nejen zpěvu a hudebnímu doprovodu, ale i krásně osvícenému oltáři. Po dobu vánočních svátků, které jsou připomínkou Zrození, je v kostele instalován i historický  betlém.
 

25.12. se od 17:00 hodin můžete přidat ke sboru prozpěvujícímu koledy na Vánočním koncertě  v kostele sv.Vojtěcha

 
24.12. ještě než nastane Štědrý večer, tak si všichni milovníci sportu mohou vyběhnout pro radost v 9:00 z přerovského fotbalového hřiště. Více v pozvánce.
Od 16:00 do 17:00 si pak můžete doběhnout pro pravé Betlémské světlo. Předávat se bude v kostele sv.Vojtěcha. Nebojte se, dostanou jej i ti, kteří nepoběží.
 
21.12. ve čtvrtek v KD Čelákovice potěší Dykyta své příznivce vánočně laděným koncertem.

Upozorňujeme občany že na webové stránce obce byly aktualizovány informace pro VODOVOD .

 

 

 

Výběr z fotogalerie

Archív webu