Přerov nad Labem

Soubor písní a tanců Dykyta

Nová internetová prezentace souboru Dykyta.

 “Já mám dykytou sukni vyšitou”, zpívá se v jedné polabské písni. Sukně sice vyšité nemáme, ale polabské i středočeské a vůbec české písničky nám přirostly k srdci, a proto se jejich prostřednictvím snažíme rozdávat radost nejen v Přerově nad Labem, ale všude, kde chtějí poslouchat s otevřenou duší a srdcem.

Náš folklórní soubor se jmenuje “DYKYTA” působí v Přerově nad Labem ( asi 20 km východně od Prahy )již od roku 1988. Zabýváme se zpracováním lidových písní a tanců z Čech se zaměřením na středočeský region (střední Polabí). Muzika hraje ve složení: 3 housle, 2 violy, kontrabas, 2 klarinety, flétna. Taneční skupina má 6 tanečních párů. Soubor úspěšně vystupoval nejen na tuzemských festivalech, ale i v Dánsku, Norsku, Maďarsku a Itálii.

Kontaktní informace souboru DYKYTA

Vedoucí souboru:
Josef Sluka
Vedoucí muziky
Jan Mikušek, spolupráce Miloslav Rychta
Choreograf
Karla Sluková
Telefon, fax
+420 325 565119
Emailová adresa
josef.sluka@tiscali.cz
Kontaktní adresa
Soubor písní a tanců DYKYTA, 289 16 Přerov nad Labem čp.391, Czech republic

Vánoční koncert s Voxem Nymburgensis a Dykytou

V sobotu 15. 12. 2007 se v sále U Kotápišů v Přerově nad Labem uskutečnil tradiční vánoční koncert souboru Dykyta, tentokrát za účasti výborného a oblíbeného smíšeného pěveckého sboru Vox Nymburgensis. Návštěvníci tohoto koncertu mohli v příjemném prostředí svátečně vyzdobeného sálu alespoň na chvíli zapomenout na předvánoční shon, vychutnat si adventní atmosféru a rozjímat při poslechu pastorel, koled a vánoční mše skladatele Zdeňka Lukáše a okusit něco z připravovaných vánočních dobrot. Celý koncert nastudoval a řídil Jan Mikušek, jako sólistka se představila všem známá a stále lepší sopranistka Silvie Vašátová. Jen škoda, že místa v sále byla zaplněna více přespolními návštěvníky než Přerováky, ač pozvánky a plakáty byly zveřejněny všemi dostupnými médii a způsoby. Pořadatelé se na Vás budou těšit při dalších pořadech v následujícím roce, volných židlí zbylo ještě dost. Soubor písní a tanců Dykyta také nabízel k prodeji DVD záznam výročního jarního koncertu, o který byl velký zájem. Prodej těchto záznamů bude pokračovat i na dalších akcích souboru nebo v sídle souboru Dykyta na adrese Přerov nad Labem 391. Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Vloženo: 17.12.2007 | Autor: Josef Sluka

DYKYTA jubilující – 20 let

„Já mám dykytou sukni vyšitou…“, tak tahle písnička zazněla před 20 lety na prvním vystoupení letošního jubilanta – souboru písní a tanců DYKYTA z Přerova nad Labem.

To byli dva blázni, kteří se na podzim roku 1986 přistěhovali i s malým Pepíčkem do Přerova nad Labem. Měli hodně práce a starostí, ale to jim nestačilo. Chtěli si hrát, zpívat a tancovat, jak byli už dávno zvyklí. Ale ne jen tak sami doma, považte, oni to chtěli dělat veřejně! K tomu ale potřebovali SOUBOR. Kdo by to byl řekl, co to dá práce v Čechách , v Polabí – konzervatoři Evropy – sehnat pár nadšených muzikantů a tanečníků? Ale podařilo se a po mnoha nácvicích došlo i na první vystoupení nového souboru písní a tanců – Dykyty.

Jak šel čas, přibývalo koncertů, dokonce později zahraničních zájezdů, byla léta tučná úspěchy i hubenější, někteří členové vytrvali až dodnes, jiní odešli a další zase začali s nadšením hrát, zpívat i tančit, přibyli noví členové – děti souboráků – a zase třeba odešli za jinými svými sny, jak už to tak život nepřebrané nosí. Uskutečnili jsme několik ročníků folklórního festivalu Polabský kolovrat, pomohli s obnovou krásného tanečního sálu U Kotápišů a rádi se dodnes zúčastňujeme kulturního života v Přerově nad Labem. Mladí Přerováci, zkuste přijít mezi nás, i když je to tancování a muzika někdy velká dřina, ale jindy zase velká legrace. Poslední výroční koncert za účasti Studentského orchestru Bez fraku a současných i bývalých Dykyťáků byl toho výmluvným dokladem. Jen domácí diváci by se neměli nechat v počtu zahanbit těmi přespolními.

A tak si do dalších 20 let přejeme hodně Vaší přízně, která nám dodá vědomí, že neděláme svou věc zbytečně, že máme a máte z krásné muziky, zpívání a tancování všichni radost a že se tu budeme, když Pán Bůh dá, s Vámi se všemi scházet ještě hodně a hodně dlouho.

[stextbox id=“info“ image=“null“]Vloženo: 26.05.2008 | Autor: Josef Sluka[/stextbox]

Obecní úřad informuje

Upozorňujeme občany že na webové stránce obce byly aktualizovány informace pro VODOVOD .

Výzva pro malé velké talenty! Pokud se některé z dětí chce účastnit zpívání a stát se členem pěveckého sboru pro Vánoční koncert a dosud se nepřihlásilo, má možnost se ještě přidat.

Generální zkouška na Vánoční koncert bude v neděli 17.12. od 18:15 hodin v kostele. V případě změny místa nebo času budeme informovat.

16.12. v sobotu bude v době mezi 9:30 až 14:00 otevřena Obecní knihovna. Zváni jsou nejen pravidelní návštěvníci, ale všichni milovníci dobré literatury.

5.12. Čerti i s celým peklem přivezou nadílku od Mikuláše. Milé děti, vážení rodiče,  rádi bychom Vás pozvali na čertovské rojení s mikulášskou nadílkou, které se koná v podvečer 5.prosince. Příjezd čertovského povozu budeme očekávat mezi 16:15 až 16:30 na Městečku před Obecním úřadem. Přijďte vyhlížet Mikuláše a čerty spolu s námi.  Jste srdečně zváni.

3.12. Rozsvícení vánočního stromu v Přerově nad Labem
bude v letošním roce doplněno scénickým vystoupením, které by nám mělo připomenout, že Vánoce jsou více než pouhou honbou za největším dárkem za co nejlepší cenu. Program připravuje Obecní úřad spolu s Polabským muzeem. Začínáme přesně v 15:00 hodin. Srdečně zváni jsou všichni spoluobčané i přespolní.
1.12. Tradiční Jarmark v Přerovské škole
začíná od 17:00 hodin. Školáci předvedou svůj vánočně laděný program v tělocvičně a tím zahájí nejen adventní čas v naší škole, ale i konání Jarmarku. Zváni jsou rodiče, prarodiče i ostatní spoluobčané.
26.11.  Benefiční koncert nejen pro Domov na Zámku
který se koná od 15:00 hodin v prostorách Domova na Zámku v Lysé nad Labem slibuje zajímavý hudební zážitek.
11.11. Posvícenská zábava
kterou pořádá SDH Přerov nad Labem  v  sobotu na Martina od 20:00 v hostinci Na růžku je určena všem, kteří mají rádi muziku, dobrou společnost a v neposlední řadě i dobré jídlo a pití.
Vstupné je 90,- Kč a pozvání od našich hasičů adresujeme místním i přespolním.
11.11.  uvítání sv. Martina
proběhne od 15:00 hodin v sobotu 11. listopadu před a ve Skanzenu. Martin na koni dorazí i tehdy, když nepřijde žádný sníh. Se sněhem i bez sněhu Vás pracovníci Polabského muzea i dobrovolníci, kteří připravují program, rádi uvítají mezi sebou a společně si připomeneme, co vše se k svatomartinské tradici váže. Více informací ZDE
 
4.11.  posviťme si na tu tmu v Lampiónovém průvodu
který vyjde ze Zámecké zahrady v 17:00 v sobotu 4.listopadu. Po průvodu na malé i velké čeká ještě doplňující program.
Srdečně zveme. Podrobnosti na pozvánce.

14.10. DRAKIÁDA
je plánována pro malé i velké nadšence pro pouštění papírových i jiných draků v oblasti Na vrších     (nad Vojtěšskou kapličkou)
Jste srdečně zváni. Více informaci Drakiáda 2017

30.09. Beseda o českých patronech

srdečně zveme spoluobčany v sobotu od 15:00 hodin do Obecní knihovny. Vstup zdarma.
Bližší informace naleznete ZDE

30.09. SVOZ nebezpečných odpadů
na sobotu dopoledne jsou pro občany připravena dvě místa na odevzdání nebezpečných odpadů a odpadů určených ke zpětnému odběru.
Bližší informace naleznete ZDE

30.06 BĚH DO PRÁZDNIN
Vážení spoluobčané a milé děti,
srdečně Vás zveme na „BĚH DO PRÁZDNIN“
Bližší informace naleznete ZDE
Těšíme se na Vás
Váš obecní úřad

29.06 Pozvánka na veřejné zasedání
Vážení a milí spoluobčané,
srdečně Vás zveme na veřejné zasedání, které se koná dnes ve školní jídelně od 19 hodin.
Program naleznete ZDE
Těšíme se na Vás
Váš obecní úřad

12.06 Pozvánka na koncert
Vážení a milí spoluobčané,
srdečně Vás zveme na koncert „POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI“
v neděli dne 18.6. 2017 od 10:00 ve skanzenu
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

02.06 Pozvánka na „Dětský den“
Vážení a milí spoluobčané,
srdečně Vás zveme na dětský den v sobotu dne 3.6. 2017 od 14:00 hodin na FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ ,,U BABINCE‘‘
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

02.06 Pozvánka na „Muzejní noc ve skanzenu“
Vážení a milí spoluobčané,
v sobotu dne 3.6.2017  proběhne Muzejní noc ve skanzenu.
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

26.04 Pozvánka na „Běh pohádkovým lesem“
Vážení a milí spoluobčané,
„Maminky dětem“ srdečně zvou všechny děti libovolného věku v kočárku, na kole i pěšky a jejich doprovod na tradiční „Běh pohádkovým lesem“, který se  koná 30.4.2017 od 16.00 hod. Sraz v lese pod „Skanzenem“.
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

21.04 Pozvánka na Svatovojtěšský víkend
Vážení a milí spoluobčané,
ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST ČELÁKOVICE
OBEC PŘEROV NAD LABEM
POLABSKÉ NÁRODOPISNÉ MUZEUM PŘEROV NAD LABEM
Vás srdečně zvou na oslavy
„Svatovojtěšský víkend
v Přerově nad Labem“
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

7.04 Pozvánka na besedu
Vážení a milí spoluobčané,
obecní knihovna Vás zve na besedu „Náš patron sv. Vojtěch“ která se koná zítra 8.4.2017 od 15 hodin.
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás

10.03 Pozvánka pro MLADÉ HASIČE
Vážení a milí spoluobčané,
SDH Přerov nad Labem zve MLADÉ HASIČE na první letošní schůzku 15.3.2017 od 17 hodin.
Pozvánku naleznete ZDE
Těšíme se na Vás
Váš obecní úřad

27.02 Projektování vodovodní přípojek
Vážení a milí spoluobčané,
ve středu dne 1 března 2017 se budou po obci pohybovat projektanti z firmy VIS – Vodohospodářsko-inženýrské služby od 9 do 15 hodin. Budou obcházet jednotlivé nemovitosti ohledně projektování vodovodních přípojek. Pokud budete doma, mohou Vás navštívit, případně Vás budou kontaktovat telefonicky v průběhu března.
Děkujeme za spolupráci
Váš obecní úřad

23.02 Pozvánka na veřejné zasedání
Vážení a milí spoluobčané,
srdečně Vás zveme na veřejné zasedání, které se koná dnes ve školní jídelně od 19 hodin.
Program naleznete ZDE
Těšíme se na Vás
Váš obecní úřad

21.02 Pozvánka na DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL
Srdečně zveme všechny děti, rodiče a přátele na tradiční
DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL, který se uskuteční 25.2.2017
od 15.00 hod. v „Penzionu Polabí.
Bližší info naleznete ZDE
Těšíme se na vás „Maminky dětem“

17.02 Pozvánka na MASOPUST
Vážení a milí spoluobčané,
TJ Sokol Přerov nad Labem Vás zve na masopustní průvod a maškarní zábavu.
Bližší info naleznete ZDE
Váš obecní úřad

30.01 Zápis z informativní schůzky k vodovodu
Vážení a milí spoluobčané,
zde naleznete zápis z informativní schůzky k vodovodu, která probělha 12. ledna v hostinci Na Růžku.
Zápis naleznete ZDE
Váš obecní úřad

29.01 Zámek v Přerově nad Labem
Vážení a milí spoluobčané,
obec Přerov nad Labem stále bojuje za záchranu zámku v naší obci. Zámek by měl sloužit k veřejnému zájmu a být otevřen široké veřejnosti.
Radě českého rozhlasu jsme poslali výzvu obce Přerov nad Labem, aby zvážili možnosti prodeje a upřednostnili veřejný zájem.
Výzvu naleznete ZDE
Český rozhlas nám zaslal sdělení o záměru prodeje zámku ZDE
O dalších informacích Vás budeme informovat v Přerovském zpravodaji.
Váš obecní úřad

30.12 Pozvánka na shůzku k vodovodu
Vážení a milí spoluobčané,
rádi bychom Vás pozvali na další setkání, kde Vás budeme informovat o průběhu výstavby vodovodu a společně Vám zodpovíme Vaše případné dotazy k realizaci vodovodních přípojek a jiné. Schůzka proběhne ve čtvrtek dne 12. ledna 2017 od 18:00 v restauraci Na Růžku.
Těšíme se na Vás
Váš obecní úřad
Bližší informace naleznete ZDE

23.12 PF 2017
Vážení a milí spoluobčané,
přejeme Vám příjemné a klidné prožití vánočních svátků, mnoho pracovních i osobních úspěchů, hodně štěstí a zdraví v novém roce.
PF 2017 naleznete ZDE

14.12. Informace k podání přihlášky na přípojku k vodovodu
Vážení a milí spoluobčané,
zájemci o připojení k vodovodu mohou podávat přihlášky do 15. 1. 2017
Děkujeme
Váš obecní úřad
Bližší informace naleznete ZDE
Stažení přihlášky:

 


Zasílání zpráv do mobilu

Sbírka

V září 2009 zahájila Římskokatolická farnost Čelákovice ve spolupráci s obcí Přerov nad Labem sbírku na opravu kostela sv. Vojtěcha. Sbírka byla na pár měsíců pozastavena kvůli výrobě nové kasičky. K 27.5. 2013 bylo vybráno 110.353,- Kč. Za příspěvky děkujeme. 105.000,- Kč bylo použito ke zhotovení projektové dokumentace na komplexní rekonstrukci kostela.

Výběr z fotogalerie

Archív webu

Ochrana proti spamu